oficiální prodejce nožů Kizlyar v ČR a na Slovensku

CZSKDE
Kategorie
 
Výrobci
Informace
O firmě Kizlyar
O firmě AiR Company
Typy čepelí
Typy výbrusu nožů
Typy záměrných křížů
Akce / Slevy
Nůž Kizlyar Biker-2 black SRT Z50
Nůž Kizlyar Biker-2 black SRT Z50
1 820,-
1 547,-
Více... 
Články
Anonymní přispěvatel
Moje SVT40
Tomáš Schneider
Výroba Kizlyar - videa
 

Nůž Kizlyar Rybak-2

Výrobce:
Kizlyar 
Dostupnost:
Skladem
Měrná jednotka:
ks 
Cena bez DPH:
2 215,- 
Cena s DPH:
2 680,- 
 
Množství:
 ks
Koupit
 
 
POZOR: U tohoto zboží je doprava po celé ČR i Slovensku ZDARMA!
 
 
Základní popis produktu:

Rybak znamená rybář - je tak pojmenován díky jedinečnému tvaru čepele, která připomíná trup staré dřevěné rybářské lodi, které jsou dodnes používány při Kaspickém moři. Motiv leptaný na čepeli a vytlačený na koženém pouzdru jsou taktéž vztažené k názvu nože.

Nůž je vhodný jako lovecký nůž, nebo jako úžasný dárek pro rybáře. Je houževnatý ale zároveň s dostatečně tenkou čepelí, která ulehčuje řezání i stahování z kůže. Jde o zvláště vhodný nůž pro stahování velkých zvířat, jako je bizon, velký jelen apod.

Čepel tlustá 2,3 mm je relativně tenčí než většina ostatních Kizlyar nožů, nicméně je navržena jako lehká, velmi rychlá a super ostrá čepel pro řezání masa, stahování nebo outdoorové úkoly.

Rukojeť je pečlivě vyrobena z kavkazského ořechu impregnovaného pryskyřicí, upevněná nerezovými nýty. Malá část oceli, vyčnívající na konci rukojeťi, má v sobě otvor pro upevnění šňůry. Pouzdro je z těžké kůže s vytlačeným motivem.

Parametry:
Celková délka:275 mm
Délka čepele:150 mm
Tloušťka čepele:2.3 mm
Materiál čepele:65X13 (tvrdost 58 HRC)
Váha nože:161 g
Rukojeť:kavkazský ořech
Pouzdro:kožené

Nože Kizlyar jsou vyráběny společností, která nese název podle města Kizlyar, ve kterém sídlí. Město samotné leží v Dagestanské republice, která se geograficky rozprostírá mezi Kaspickým mořem a centrální částí Kavkazu. Dagestán je od nepaměti známý svým uměním zpracovávání kovu a dřeva, vyřezáváním do kostí a kamene, výrobou koberců, šperkařství a výrobou zbraní.

Společnost Kizlyar je vedoucí společností na trhu v oblasti řemeslně vyráběných nožů a chladných zbraní v Rusku. Jako jeden z mála světových výrobců nožů nepřenesl výrobu do Číny, ale nože jsou kompletně vyráběny v Ruské federaci. Všechny modely nožů, dýk a šavlí jsou vyráběny ručně s použitím tradic kavkazských střelců z minulých století. Nože Kizlyar mají velmi širokou oblast použití, a to od myslivců, rybářů, turistů, vojenského personálu, speciálních jednotek až po sběratele a domácnosti. Na výrobu nožů se používají nejmodernější technologie a tradiční ruční práce, které umožňují společnosti Kizlyar nabízet spotřebitelům nejlepší produkt, který vyhovuje poměrem kvalita / cena. Dnešní sortiment nožů společnosti Kyzliar je tak velký, že může poskytnout vhodný nůž všem spotřebitelům s různými požadavky.

Nože jsou vyráběny z ruské nerezové, uhlíkové a v neposlední řadě vysoce kvalitní Damaškové oceli vlastní produkce. V základním provedení se používá ocel 65X13. Po zakalení na tvrdost 57-59 HRC umožňuje tato ocel udržet dlouhou dobu vynikající řezné vlastnosti. Čepele nožů jsou odlišné díky návratu k tradicím, které zahrnují zdobení různými dekorativními motivy, kterými mohou být scény z lovu, obrázky divokých zvířat a ptáků, nebo tradičně stylizovaný rostlinný motiv. Dále může být každý výrobek zdobený stříbrem, alpakou nebo černěný. Pro každý nůž nebo šavli se jednotlivě vyrábí pouzdro, které může být také zdobené tradičními motivy.

Firma Kizlyar je výrobce nožů prvotřídní kvality, prověřené mnoha léty užívání jejich produktů po celém světě, ať už lovci, trappery, speciálními jednotkami, nebo třeba samotným prezidentem Ruské federace. Pokud sháníte nůž, který nezničíte a který budou používat i vaši potomci, nebo pokud sháníte dárek pro myslivce či rybáře a chcete mu udělat opravdu radost nějakým vyjímečným dárkem, který bude zároveň i užitečný, pak jsou nože Kizlyar pro vás tou správnou volbou.

 
----- žádné komentáře k produktu nejsou k dispozici -----
Odkazy k produktu:
 
 
Nůž Kizlyar Rybak-2
Nůž Kizlyar Rybak-2
Nůž Kizlyar Rybak-2
Nůž Kizlyar Rybak-2
Nůž Kizlyar Rybak-2
Nůž Kizlyar Rybak-2
Nůž Kizlyar Rybak-2
Nůž Kizlyar Rybak-2
Nůž Kizlyar Rybak-2
 
 
Info o výrobci
Kizlyar
Kizlyar web
Další produkty
Nejprodávanější
1.Nůž Kizlyar Rybak-2
2.Nůž Kizlyar Sterkh-2 wood
3.Nůž Kizlyar Sh-5 wood
4.Nůž Kizlyar T-1
5.Nůž Kizlyar Khazar
6.Nůž Kizlyar Gurza-2
7.Nůž Kizlyar Strepet-2
8.Nůž Kizlyar Akula-2
9.Nůž Kizlyar Sterkh-1 black
10.Nůž Kizlyar Enot
Co je nového?
Nůž Kizlyar Karachaevskiy
Nůž Kizlyar Karachaevskiy
3 450,-