oficiální prodejce nožů Kizlyar v ČR a na Slovensku

CZSKDE
Kategorie
 
Výrobci
Informace
O firmě Kizlyar
O firmě AiR Company
Typy čepelí
Typy výbrusu nožů
Typy záměrných křížů
Akce / Slevy
Nůž Kizlyar Striks
Nůž Kizlyar Striks
2 490,-
2 365,-
Více... 
Články
Anonymní přispěvatel
Moje SVT40
Tomáš Schneider
Výroba Kizlyar - videa
 

Nůž Kizlyar Kondor

Nůž Kizlyar Kondor
 
Nůž Kizlyar Kondor
Nůž Kizlyar Kondor
 
Výrobce:
Kizlyar 
Dostupnost:
Skladem
Měrná jednotka:
ks 
Cena bez DPH:
2 967,- 
Cena s DPH:
3 590,- 
 
Množství:
 ks
Koupit
 
 
POZOR: U tohoto zboží je doprava po celé ČR i Slovensku ZDARMA!
 
 
Základní popis produktu:

Nůž Kizlyar Kondor je další z velmi známých odolných vojenských nožů od Kizlyaru. Tento model kupují také nadšenci do bojových umění a sběratelé.

Kondor má frézovanou čepel se zesilujícím žebřem ve spodní části hřbetu podobně jako u jiných vojenských nožů, ale oproti nim má ostří typu Tanto. Kombinace záštity a materiálu Elastron G zaručuje pevný úchop a ochranu při použití. Nůž je dodávaný s pouzdrem z odolného ABS plastu, potaženým kůží.

Parametry:
Celková délka:310 mm
Délka čepele:180 mm
Tloušťka čepele:5.5 mm
Materiál čepele:65X13 (tvrdost 58 HRC)
Váha nože:293 g
Rukojeť:Elastron G
Pouzdro:ABS polymer + kůže

Nože Kizlyar jsou vyráběny společností, která nese název podle města Kizlyar, ve kterém sídlí. Město samotné leží v Dagestanské republice, která se geograficky rozprostírá mezi Kaspickým mořem a centrální částí Kavkazu. Dagestán je od nepaměti známý svým uměním zpracovávání kovu a dřeva, vyřezáváním do kostí a kamene, výrobou koberců, šperkařství a výrobou zbraní.

Společnost Kizlyar je vedoucí společností na trhu v oblasti řemeslně vyráběných nožů a chladných zbraní v Rusku. Jako jeden z mála světových výrobců nožů nepřenesl výrobu do Číny, ale nože jsou kompletně vyráběny v Ruské federaci. Všechny modely nožů, dýk a šavlí jsou vyráběny ručně s použitím tradic kavkazských střelců z minulých století. Nože Kizlyar mají velmi širokou oblast použití, a to od myslivců, rybářů, turistů, vojenského personálu, speciálních jednotek až po sběratele a domácnosti. Na výrobu nožů se používají nejmodernější technologie a tradiční ruční práce, které umožňují společnosti Kizlyar nabízet spotřebitelům nejlepší produkt, který vyhovuje poměrem kvalita / cena. Dnešní sortiment nožů společnosti Kyzliar je tak velký, že může poskytnout vhodný nůž všem spotřebitelům s různými požadavky.

Nože jsou vyráběny z ruské nerezové, uhlíkové a v neposlední řadě vysoce kvalitní Damaškové oceli vlastní produkce. V základním provedení se používá ocel 65X13. Po zakalení na tvrdost 57-59 HRC umožňuje tato ocel udržet dlouhou dobu vynikající řezné vlastnosti. Čepele nožů jsou odlišné díky návratu k tradicím, které zahrnují zdobení různými dekorativními motivy, kterými mohou být scény z lovu, obrázky divokých zvířat a ptáků, nebo tradičně stylizovaný rostlinný motiv. V poslední době výrobce používá kromě ručního způsobu leptání i nejmodernější lasery pro gravírování motivů na čepele. Dále může být každý výrobek zdobený stříbrem, alpakou nebo černěný. Pro každý nůž nebo šavli se jednotlivě vyrábí pouzdro, které může být také zdobené tradičními motivy.

Nože jsou vyráběny z přírodních materiálů, jejichž vzhled se může kus od kusu lišit. Také leptání či gravírování čepele je co kus to originál.

Firma Kizlyar je výrobce nožů prvotřídní kvality, prověřené mnoha léty užívání jejich produktů po celém světě, ať už lovci, trappery, speciálními jednotkami, nebo třeba samotným prezidentem Ruské federace. Pokud sháníte nůž, který nezničíte a který budou používat i vaši potomci, nebo pokud sháníte dárek pro myslivce či rybáře a chcete mu udělat opravdu radost nějakým vyjímečným dárkem, který bude zároveň i užitečný, pak jsou nože Kizlyar pro vás tou správnou volbou.

 
 
Jan Podhora 24.07.2013 21:49:55 
Měl bych hloupý dotaz - proč je tenhle nůž tak divně tvarovaný? Všechny ostatní co sem koukal mají dost podobný tvar, tenhle je úplně jiný. Díky předem za odpověď...
 
 
Karel Bukovský PRODUCT MANAGER 24.07.2013 22:08:59 
Dobrý den, vlastně večer, dotaz není vůbec hloupý, právě naopak. Nůž Kizlyar Kondor má ostří typu "tanto", což z něj dělá poměrně raritní kousek, protože Kizlyar se přeci jen orientuje jinam. Každopádně za povšimnutí stojí posunutá špička k ose nože pro zvýšení bodného účinku. Připravujeme nějaké materiály o různých typech nožů, ostří a výbrusů, snad se nám to podaří v brzké době zde publikovat.
 
Odkazy k produktu:
 
 
Nůž Kizlyar Kondor
Nůž Kizlyar Kondor
Nůž Kizlyar Kondor
 
 
Info o výrobci
Kizlyar
Kizlyar web
Další produkty
Nejprodávanější
1.Nůž Kizlyar Korshun
2.Nůž Kizlyar Stalker Combat
3.Nůž Kizlyar Kondor
4.Nůž Kizlyar Voron-3
5.Nůž Kizlyar Korshun-3
6.Nůž Kizlyar KO-1 leather
7.Nůž Kizlyar Militari
8.Nůž Kizlyar KO-2 leather
9.Nůž Kizlyar KO-1 wood black
10.Nůž Kizlyar NR-18
Co je nového?
Nůž Kizlyar Abchazskiy M
Nůž Kizlyar Abchazskiy M
3 490,-