oficiální prodejce nožů Kizlyar v ČR a na Slovensku

CZSKDE
Kategorie
 
Výrobci
Informace
O firmě Kizlyar
O firmě AiR Company
Typy čepelí
Typy výbrusu nožů
Typy záměrných křížů
Akce / Slevy
Nůž Kizlyar Striks
Nůž Kizlyar Striks
2 590,-
2 365,-
Více... 
Články
Anonymní přispěvatel
Moje SVT40
Tomáš Schneider
Výroba Kizlyar - videa
 

Nůž Kizlyar Korshun Pila

Výrobce:
Kizlyar 
Dostupnost:
Skladem
Měrná jednotka:
ks 
Cena bez DPH:
3 215,- 
Cena s DPH:
3 890,- 
 
Množství:
 ks
Koupit
 
 
POZOR: U tohoto zboží je doprava po celé ČR i Slovensku ZDARMA!
 
 
Základní popis produktu:

Jde o jeden z nejpopulárnějších vojenských nožů Kizlyar, v tomto případě ve verzi s trojřadou pilou a pilníkem na horní straně čepele. Tento nůž se ukázal být nejvíce populární pro ruské jednotky speciálního určení díky geometrii a víceúčelovosti a vynikajícím řezným vlastnostem. Svůj bojový křest si prodělal v tvrdých bojích v horách na jihu Ruska. Po vzoru SPECNAZ a OMON si jej pořizovali za své peníze i řadoví vojáci.

Čepel je frézovaná z jednoho kusu z 6 mm silné ruské 65X13 oceli. Celá čepel je potažena černou ochranou povrchovou úpravou snižující odražené světlo. Každý nůž je také označen na hřbetu čepele sériovým číslem.

Nůž je dodáván s koženým pouzdrem vyztuženým polymerem.

Parametry:
Celková délka:290 mm
Délka čepele:163 mm
Tloušťka čepele:5.5 mm
Materiál čepele:65X13 (tvrdost 58 HRC)
Váha nože:282 g
Rukojeť:Elastron G
Pouzdro:ABS polymer + kůže

Nože Kizlyar jsou vyráběny společností, která nese název podle města Kizlyar, ve kterém sídlí. Město samotné leží v Dagestanské republice, která se geograficky rozprostírá mezi Kaspickým mořem a centrální částí Kavkazu. Dagestán je od nepaměti známý svým uměním zpracovávání kovu a dřeva, vyřezáváním do kostí a kamene, výrobou koberců, šperkařství a výrobou zbraní.

Společnost Kizlyar je vedoucí společností na trhu v oblasti řemeslně vyráběných nožů a chladných zbraní v Rusku. Jako jeden z mála světových výrobců nožů nepřenesl výrobu do Číny, ale nože jsou kompletně vyráběny v Ruské federaci. Všechny modely nožů, dýk a šavlí jsou vyráběny ručně s použitím tradic kavkazských střelců z minulých století. Nože Kizlyar mají velmi širokou oblast použití, a to od myslivců, rybářů, turistů, vojenského personálu, speciálních jednotek až po sběratele a domácnosti. Na výrobu nožů se používají nejmodernější technologie a tradiční ruční práce, které umožňují společnosti Kizlyar nabízet spotřebitelům nejlepší produkt, který vyhovuje poměrem kvalita / cena. Dnešní sortiment nožů společnosti Kyzliar je tak velký, že může poskytnout vhodný nůž všem spotřebitelům s různými požadavky.

Nože jsou vyráběny z ruské nerezové, uhlíkové a v neposlední řadě vysoce kvalitní Damaškové oceli vlastní produkce. V základním provedení se používá ocel 65X13. Po zakalení na tvrdost 57-59 HRC umožňuje tato ocel udržet dlouhou dobu vynikající řezné vlastnosti. Čepele nožů jsou odlišné díky návratu k tradicím, které zahrnují zdobení různými dekorativními motivy, kterými mohou být scény z lovu, obrázky divokých zvířat a ptáků, nebo tradičně stylizovaný rostlinný motiv. V poslední době výrobce používá kromě ručního způsobu leptání i nejmodernější lasery pro gravírování motivů na čepele. Dále může být každý výrobek zdobený stříbrem, alpakou nebo černěný. Pro každý nůž nebo šavli se jednotlivě vyrábí pouzdro, které může být také zdobené tradičními motivy.

Nože jsou vyráběny z přírodních materiálů, jejichž vzhled se může kus od kusu lišit. Také leptání či gravírování čepele je co kus to originál.

Firma Kizlyar je výrobce nožů prvotřídní kvality, prověřené mnoha léty užívání jejich produktů po celém světě, ať už lovci, trappery, speciálními jednotkami, nebo třeba samotným prezidentem Ruské federace. Pokud sháníte nůž, který nezničíte a který budou používat i vaši potomci, nebo pokud sháníte dárek pro myslivce či rybáře a chcete mu udělat opravdu radost nějakým vyjímečným dárkem, který bude zároveň i užitečný, pak jsou nože Kizlyar pro vás tou správnou volbou.

 
 
bobik 09.07.2013 14:01:40 
Dobrý den, co je to za číslo, které je vidět shora na čepeli?
 
 
Karel Bukovský PRODUCT MANAGER 09.07.2013 14:14:37 
Dobrý den, jde o sériové číslo nože. Jelikož jsou tyto taktické nože v Ruské federaci jen na povolení, registruje se tam pod tímto číslem každý takovýto nůž.
 
 
Jirka 02.06.2014 07:37:13 
Dobrý den, uvažuji nad koupí nože značky Kizlyar a líbí se mi právě tady ten Korshun Pila a leštěná verze Stalkeru. Nemohu si nože nikde v reálu porovnat a tak se zeptám touto formou Vás. Myslíte, že jsou u obou nožu řezné vlastnosti podobné (výbrus atd.)? Korshun mi přijde pevnější, vzhledem ke konstrukci full tang. Stalker mám pocit je v rukojeti zeslabovaný do trnu. Jinak velikostně jsou asi totožné, takže se spíš budu muset rozmyslet podle tvaru. Využití u mě bude spíš outdoorové, protože na běžné nožení jsou to větší kousky. Děkuji za Váš čas a odpovědi.
 
 
Karel Bukovský PRODUCT MANAGER 02.06.2014 09:37:11 
Dobrý den, děkuji za tak obsáhlý dotaz, pokusím se odpovědět jak nejlépe mohu.
Výbrus bude v obou případech stejný, tj. dutý. Materiál je také stejný, tj. 65x13, Korshun je z tluštšího materiál, ale i tak si myslím že řezné vlastnosti budou velmi podobné. Full tang jsou oba nože, ale Korshun má skutečně v rukojeti ponechaný kus oceli větší. Větší rozdíl bych viděl u pily, která je u Korshuna sice kratší, ale přeci jen trojřadá, navíc má i pilník. No a největší rozdíl je asi v určení - Stalker je dýka, zatímco Korshun univerzální taktický nůž, takže ve Vašem případě bych já osobně určitě volil Korshun.
Mimochodem s tím běžným nošením byste byl asi překvapen - poměrně velké procento lidí nosí i nůž jako je Korshun celý den u sebe, nemají to sice připásané k noze, ale normálně u pasu, a prý o něm ani neví, jak si na to zvykli. Sice jsem nad tím vždy kroutil hlavou, když mi to nějaký zákazník popisoval, ale vlastně to chápu - většinou totiž bydleli nebo se pohybovali v problémových lokalitách, a takový nůž v ruce má výrazný odstrašující účinek, takže se dá spousta situací vyřešit i jeho pouhým vytasením.
 
 
Jirka 02.06.2014 13:17:59 
Dobrý den, děkuji za rychlou a obsáhlou odpověď. V každém případě jste mi hodně poradil a myslím, že pro mé určení bude opravdu lepší Korshun. Jen nevím co by na to říkalo mé okolí, kdybych sebou začal nosit každodenně takovou zbraň. Nicméně proti gustu žádný dišputát, když to tak někdo má. Ještě jedna věc, někde na fórech jsem se dočetl, že se do Česka nemusí dostat originální výrobek od Kizlyaru, ale věřím, že to není případ vašeho obchodu. Bývá například v balení nějaký certifikát nebo list o pravosti výrobku? Už jen sice výrobní číslo by mělo ukazovat, že se jedná o ruskou výrobu, ale přece jen mě to nakousko a tak se ještě raději zeptám. Jinak neprováděli jste s ním v minulosti náhodou nějaký test? O Stalkeru jsem jeden četl, ale k tomuto jsem žádný nenašel. Tak to už je asi všechno. Děkuji a přeji hezký den.
 
 
Karel Bukovský PRODUCT MANAGER 02.06.2014 13:40:22 
Ty kopie se skutečně před lety u nás v ČR objevily, víme o tom, naštěstí ale nebyly moc zdařilé a i laik je dokázal rozeznat od originálu. Pak tito odborníci asi zjistili, že to nevyrobí v potřebné kvalitě a ani levněji, tak se to vyřešilo samo.
Certifikáty se nevydávají ke každému noži zvlášť, ale jsou vázané na jednotlivé druhy nožů. V případě zájmu Vám můžeme takový certifikát k noži Korshun pila ofotit (a znehodnotit logem naší firmy) a přibalit ke zboží, nebo ještě lépe poslat emailem.
Mějte se fajn.
 
 
Ming 21.02.2018 20:19:05 
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli polymerové pouzdro funguje podobně jako kydexové, tedy jestli drží nůž i bez zajištění a případně jestli nůž v pouzdře nerachtá... dále by mne zajímala funkčnost pily... děkuji
 
 
Karel Bukovský PRODUCT MANAGER 02.03.2018 13:19:43 
Dobrý den, ano nůž drží v pouzdru i sám od sebe. S tím rachtáním je to trochu složitější - výrobce úmyslně dělá sevření čepele v pouzdře slabší, aby se zbytečně neodíralo černění, takže občas se může nůž jevit volnější, ale má to tento důvod, každopádně nůž nevypadne ani když jej obrátíte hlavou dolů. K té pilce - tak ta je na tomto nože vyloženě výborná. Je 4-řadá a na rozdíl od jiných nožů tato skutečně funguje, doporučuji shlédnout nějaká videa na YouTube. kb
 
 
Štefan 26.10.2018 00:27:36 
Dobrý deň. Chcel by som sa s spýtať, či sa dá kúpiť Korshun s tým bojovým (taktickým) puzdrom, alebo sa predáva v ňom. Na obrázku je obyčajné, ale na videu vidieť, že je iné. A ešte k tomu certifikátu. Keďže každý nôž má jedinečné trojčíslie, tak musí mať aj jedinečné dokumenty, ktoré dokazujú pravosť daného noža pod daným číslom. Také niečo ako skupinový certifikát na daný druh nožov neexistuje. To by museli byť bez čísel a nie od Kyzliara. Ide o to, že v Rusku sú tieto nože považované za chladné zbrane a nedajú sa kúpiť bez povolenia, ale sem sa vyvážajú. Inak v Rusku sú približne 4 násobne lacnejšie! Takéto nože sa tam dajú kúpiť za cenu okolo 40 eur. Takže každý jeden nôž musí mať svoj "rodný list" so svojím identifikátorom, so svojím číslom. Vedeli by ste doložiť originál? Chodievam do Ruska a v tomto mám prehľad, takže viem.
 
 
Karel Bukovský PRODUCT MANAGER 26.10.2018 01:36:36 
Dobrý den, jste bohužel úplně mimo. Každý nůž má jedinečné číslo na hřebetu čepele, ale nejde o trojčíslí, to by jim ta číselná řada brzy došla. Certifikát je na typ nože a ne na konkrétní kus, to jste si spletl certifikát s registračním dokumentem ke zbrani platný v ruské federaci, který samozřejmě již nemá nic společného s nožem pokud se vyveze, a který rozhodně Kizlyar po zapečetění balíků se zbožím již exportérům nedává. Nebo vy pokud prodáte např. svou loveckou pušku, také ji odevzdáte kupujícímu i s průkazem zbraně a nedejbože se svým zbrojním průkazem? Výrobce pouze k některým nožům dává takové malé "knížečky" nebo kartičky, do kterým prodejce napíše číslo nože, ale to stejně asi před rokem přestali dělat a začali na čepele nožů lepit moderní hologramy, které jsou samozřejmě mnohem hůře padělatelné než nějaká kartička, takže vlastně udělali dobře.
Nemáte pravdu ani s 4x levnějším zbožím v Rusku - levnější o něco tam jejich zboží pochopitelně je, ale to má své důvody a určitě nejde o takovýto rozdíl. Každopádně pokud tam jezdíte a "víte o tom své" jak píšete, držíme palce.
K tomu dotazu s pouzdrem snad jen tolik - Kizlyar před časem nahradil původní polymerová pouzdra za tato nová, tedy kožená vyztužená polymerem, z důvodu že prý jsou víc "ruská". Nutno říci, že zákazníkům i tady v ČR se to nové pouzdro líbí více, takže je to vlastně dobře. To video je staré a tedy ještě s původním pouzdrem, chystáme se brzy vyrobit video nové. Nedávno jsme dokázali dovézt celý balík Korshunů s tímto starým pouzdrem, ale byla to spíš náhoda, protože výrobce je již standardně nevyrábí, a nyní máme skladem již jen ta nová pouzdra. Ale pokud by se podařilo je ještě v nějakém rozumném čase sehnat, dáme vám určitě vědět.
 
 
Štefan 27.10.2018 06:09:20 
A ešte by som sa chcel spýtať, že z akého druhu ocele je zhotovený tento nôž? Nevšimol som si, že by to bolo uvedené.
 
 
Karel Bukovský PRODUCT MANAGER 27.10.2018 09:58:22 
Dobrý den, mělo by to být uvedeno v tabulce parametrů - nůž Kizlyar Korshun je ze známé ruské nerezové oceli 65X13, která obsahuje kromě jiných prvků přibližně 0.65% uhlíku a 13% chromu.
 
 
Ondrej 17.12.2019 12:17:14 
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať či je možné si objednať tento nôž aj s taktyckým púzdrom
 
 
Karel Bukovský PRODUCT MANAGER 17.12.2019 12:24:40 
Dobrý den, bohužel firma Kizlyar zatím vyrobila jen pokusnou sérii běch taktických (molle) pouzder, a nejdou zatím objednat, jen je představili na webu a nějakých výstavách. Ta pouzdra která vidíte v různých obchodech po ČR, jsou jen kopie z Číny nebo Tchajwanu. Výrobce plánuje skutečnou výrobu až od roku 2020. To samé platí pro Kizlyar Supreme, který dodává molle pouzdra k nožům standardně, nicméně Supreme nemá s firmou Kizlyar vůbec nic společného a pouzdra i nože jsou vyráběny kompletně v Číně, čili jsme jejich výrobu odmítli prodávat.
 
Odkazy k produktu:
 
 
Nůž Kizlyar Korshun Pila
Nůž Kizlyar Korshun Pila
Nůž Kizlyar Korshun Pila
Nůž Kizlyar Korshun Pila
Nůž Kizlyar Korshun Pila
Nůž Kizlyar Korshun Pila
Nůž Kizlyar Korshun Pila
Nůž Kizlyar Korshun Pila
Nůž Kizlyar Korshun Pila
Nůž Kizlyar Korshun Pila
Nůž Kizlyar Korshun Pila
 
 
Info o výrobci
Kizlyar
Kizlyar web
Další produkty
Nejprodávanější
1.Nůž Kizlyar Korshun Pila
2.Nůž Kizlyar Voron-3
3.Nůž Kizlyar Militari
4.Nůž Kizlyar NR-18 green
5.Nůž Kizlyar KO-1 wood black
6.Nůž Kizlyar KO-2 wood black
7.Nůž Kizlyar Rubezh
Co je nového?
Nůž Kizlyar K-5
Nůž Kizlyar K-5
1 690,-