oficiální prodejce nožů Kizlyar v ČR a na Slovensku

CZSKDE
Kategorie
 
Výrobci
Informace
O firmě Kizlyar
O firmě AiR Company
Typy čepelí
Typy výbrusu nožů
Typy záměrných křížů
Akce / Slevy
Nůž Kizlyar Khazar
Nůž Kizlyar Khazar
2 990,-
2 541,-
Více... 
Články
Anonymní přispěvatel
Moje SVT40
Tomáš Schneider
Výroba Kizlyar - videa
 

Nůž Kizlyar Katran mikarta black

Výrobce:
Kizlyar 
Dostupnost:
Skladem
Měrná jednotka:
ks 
Cena bez DPH:
4 124,- 
Cena s DPH:
4 990,- 
 
Množství:
 ks
Koupit
 
 
POZOR: U tohoto zboží je doprava po celé ČR i Slovensku ZDARMA!
 
 
Základní popis produktu:

Nůž Kizlyar Katran je pojmenován podle ruského názvu žraloka Squalus acanthias (angl. Spiny Dogfish). S tímto nožem se výrobce přesunul od tradičních ruských tvarů čepelí a přípomíná spíše moderní americký styl taktických nožů. Tloušťka čepele 4.6 mm typu "Drop-point" je velmi vhodná i pro sekací úlohy a lehké prohnutí jí dodává unikátní řezací schopnosti.

Černění čepele je provedeno černým chromováním. Chrom je nanášem v několika vrstvách, přičemž nejdříve se na materiál nanese měď, poté bílý chrom a nakonec černý chrom. Černěná čepel neodráží světlo - odraz světla ve viditelné části spektra je max. 2%, v infračervené dokonce méně než 1%.

Ergonomicky vytvarovaná rukojeť z moderního materiálu Mikarta je zárukou stabilního a bezpečného úchopu. Mikarta je obchodní název pro vrstvený materiál ze syntetických vláken spojených epoxidem. Má výjimečné fyzikální i chemické vlastnosti - vysoká odolnost vůči opotřebování, tvrdost, houževnatost, odolává teplotám až do 130 °C a je chemicky stabilní. Na konci rukojeti vystupuje ocelový trojúhelník, určený pro případné rozbíjení skla nebo ledu.

Nůž je dodáván s ručně šitým koženým pouzdrem.

Parametry:
Celková délka:300 mm
Délka čepele:165 mm
Tloušťka čepele:4.6 mm
Materiál čepele:65X13 (tvrdost 58 HRC)
Váha nože:364 g
Rukojeť:micarta
Pouzdro:kožené

Nože Kizlyar jsou vyráběny společností, která nese název podle města Kizlyar, ve kterém sídlí. Město samotné leží v Dagestanské republice, která se geograficky rozprostírá mezi Kaspickým mořem a centrální částí Kavkazu. Dagestán je od nepaměti známý svým uměním zpracovávání kovu a dřeva, vyřezáváním do kostí a kamene, výrobou koberců, šperkařství a výrobou zbraní.

Společnost Kizlyar je vedoucí společností na trhu v oblasti řemeslně vyráběných nožů a chladných zbraní v Rusku. Jako jeden z mála světových výrobců nožů nepřenesl výrobu do Číny, ale nože jsou kompletně vyráběny v Ruské federaci. Všechny modely nožů, dýk a šavlí jsou vyráběny ručně s použitím tradic kavkazských střelců z minulých století. Nože Kizlyar mají velmi širokou oblast použití, a to od myslivců, rybářů, turistů, vojenského personálu, speciálních jednotek až po sběratele a domácnosti. Na výrobu nožů se používají nejmodernější technologie a tradiční ruční práce, které umožňují společnosti Kizlyar nabízet spotřebitelům nejlepší produkt, který vyhovuje poměrem kvalita / cena. Dnešní sortiment nožů společnosti Kyzliar je tak velký, že může poskytnout vhodný nůž všem spotřebitelům s různými požadavky.

Nože jsou vyráběny z ruské nerezové, uhlíkové a v neposlední řadě vysoce kvalitní Damaškové oceli vlastní produkce. V základním provedení se používá ocel 65X13. Po zakalení na tvrdost 57-59 HRC umožňuje tato ocel udržet dlouhou dobu vynikající řezné vlastnosti. Čepele nožů jsou odlišné díky návratu k tradicím, které zahrnují zdobení různými dekorativními motivy, kterými mohou být scény z lovu, obrázky divokých zvířat a ptáků, nebo tradičně stylizovaný rostlinný motiv. V poslední době výrobce používá kromě ručního způsobu leptání i nejmodernější lasery pro gravírování motivů na čepele. Dále může být každý výrobek zdobený stříbrem, alpakou nebo černěný. Pro každý nůž nebo šavli se jednotlivě vyrábí pouzdro, které může být také zdobené tradičními motivy.

Firma Kizlyar je výrobce nožů prvotřídní kvality, prověřené mnoha léty užívání jejich produktů po celém světě, ať už lovci, trappery, speciálními jednotkami, nebo třeba samotným prezidentem Ruské federace. Pokud sháníte nůž, který nezničíte a který budou používat i vaši potomci, nebo pokud sháníte dárek pro myslivce či rybáře a chcete mu udělat opravdu radost nějakým vyjímečným dárkem, který bude zároveň i užitečný, pak jsou nože Kizlyar pro vás tou správnou volbou.

 
----- žádné komentáře k produktu nejsou k dispozici -----
Odkazy k produktu:
 
 
----- žádná videa k produktu nejsou k dispozici -----
Nůž Kizlyar Katran mikarta black
Nůž Kizlyar Katran mikarta black
Nůž Kizlyar Katran mikarta black
Nůž Kizlyar Katran mikarta black
Nůž Kizlyar Katran mikarta black
Nůž Kizlyar Katran mikarta black
Nůž Kizlyar Katran mikarta black
Nůž Kizlyar Katran mikarta black
Nůž Kizlyar Katran mikarta black
 
 
Info o výrobci
Kizlyar
Kizlyar web
Další produkty
Nejprodávanější
1.Nůž Kizlyar Phoenix
2.Nůž Kizlyar DV-2 wood black
3.Nůž Kizlyar Phoenix Combat U8
4.Nůž Kizlyar DV-2 wood black U8
5.Nůž Kizlyar Katran mikarta black
Co je nového?
Nůž Kizlyar Karachaevskiy
Nůž Kizlyar Karachaevskiy
3 450,-