oficiální prodejce nožů Kizlyar v ČR a na Slovensku

CZSKDE
Kategorie
 
Výrobci
Informace
O firmě Kizlyar
O firmě AiR Company
Typy čepelí
Typy výbrusu nožů
Typy záměrných křížů
Akce / Slevy
Nůž Kizlyar Biker-2 black SRT Z50
Nůž Kizlyar Biker-2 black SRT Z50
2 120,-
1 638,-
Více... 
Články
Anonymní přispěvatel
Moje SVT40
Tomáš Schneider
Výroba Kizlyar - videa
 

Nůž Kizlyar Phoenix Combat U8

Výrobce:
Kizlyar 
Dostupnost:
Skladem
Měrná jednotka:
ks 
Cena bez DPH:
5 612,- 
Cena s DPH:
6 790,- 
 
Množství:
 ks
Koupit
 
 
POZOR: U tohoto zboží je doprava po celé ČR i Slovensku ZDARMA!
 
 
Základní popis produktu:

Phoenix Combat (Fenix Combat) je masivní, efektní bojový nůž s čepelí z ruské nástrojové vysokouhlíkové oceli U8 (rusky Y8). Díky tomu jde doslova o nezničitelný nůž.

Pro čepele nožů Phoenix je příznačné zesilňující žebro. Toto žebro na čepeli není pro dekoraci - díky takovéto geometrii nože se značně zvyšuje houževnatost nože a nůž odolává mnohem vyššímu zatížení. Samotná čepel je vybroušená ze 7mm kusu oceli, full-tang je samozřejmostí.

Černění je provedeno technologií pochromování černým chromem. Coating je aplikovaný v několika fázích: jako první vrstva se nanese měď, jako druhá bílý chrom a nakonec černý chrom. Černé chromování dodává noži důležitou vlastnost: čepel neodráží světlo (odraz světla ve viditelné části spektra je 2%, v infračervené dokonce méně než 1%).

Rukojeť je vyrobena z materiálu Textolite, což je super odolný kompozitní materiál vyroběný spojováním textilních vláken a polymerových pojiv. Kromě výroby nožů se tento materiál používá i např. na kluzná ložiska apod. - jeho mechanická i chemická odolnost je obrovská, také výborně odolává vodě.

Tento nůž je v Rusku oficiálně zařazený do kategorie chladných zbraní - takové nože musí mít na hřbetu čepele registrační číslo, Phoenix Combat tedy není výjimkou.

Dodáváno s koženým pouzdrem.

Parametry:
Celková délka:320 mm
Délka čepele:210 mm
Tloušťka čepele:5.7 mm
Materiál čepele:U8
Váha nože:418 g
Rukojeť:textolite
Pouzdro:kožené

Nože Kizlyar jsou vyráběny společností, která nese název podle města Kizlyar, ve kterém sídlí. Město samotné leží v Dagestanské republice, která se geograficky rozprostírá mezi Kaspickým mořem a centrální částí Kavkazu. Dagestán je od nepaměti známý svým uměním zpracovávání kovu a dřeva, vyřezáváním do kostí a kamene, výrobou koberců, šperkařství a výrobou zbraní.

Společnost Kizlyar je vedoucí společností na trhu v oblasti řemeslně vyráběných nožů a chladných zbraní v Rusku. Jako jeden z mála světových výrobců nožů nepřenesl výrobu do Číny, ale nože jsou kompletně vyráběny v Ruské federaci. Všechny modely nožů, dýk a šavlí jsou vyráběny ručně s použitím tradic kavkazských střelců z minulých století. Nože Kizlyar mají velmi širokou oblast použití, a to od myslivců, rybářů, turistů, vojenského personálu, speciálních jednotek až po sběratele a domácnosti. Na výrobu nožů se používají nejmodernější technologie a tradiční ruční práce, které umožňují společnosti Kizlyar nabízet spotřebitelům nejlepší produkt, který vyhovuje poměrem kvalita / cena. Dnešní sortiment nožů společnosti Kyzliar je tak velký, že může poskytnout vhodný nůž všem spotřebitelům s různými požadavky.

Nože jsou vyráběny z ruské nerezové, uhlíkové a v neposlední řadě vysoce kvalitní Damaškové oceli vlastní produkce. V základním provedení se používá ocel 65X13. Po zakalení na tvrdost 57-59 HRC umožňuje tato ocel udržet dlouhou dobu vynikající řezné vlastnosti. Čepele nožů jsou odlišné díky návratu k tradicím, které zahrnují zdobení různými dekorativními motivy, kterými mohou být scény z lovu, obrázky divokých zvířat a ptáků, nebo tradičně stylizovaný rostlinný motiv. V poslední době výrobce používá kromě ručního způsobu leptání i nejmodernější lasery pro gravírování motivů na čepele. Dále může být každý výrobek zdobený stříbrem, alpakou nebo černěný. Pro každý nůž nebo šavli se jednotlivě vyrábí pouzdro, které může být také zdobené tradičními motivy.

Nože jsou vyráběny z přírodních materiálů, jejichž vzhled se může kus od kusu lišit. Také leptání či gravírování čepele je co kus to originál.

Firma Kizlyar je výrobce nožů prvotřídní kvality, prověřené mnoha léty užívání jejich produktů po celém světě, ať už lovci, trappery, speciálními jednotkami, nebo třeba samotným prezidentem Ruské federace. Pokud sháníte nůž, který nezničíte a který budou používat i vaši potomci, nebo pokud sháníte dárek pro myslivce či rybáře a chcete mu udělat opravdu radost nějakým vyjímečným dárkem, který bude zároveň i užitečný, pak jsou nože Kizlyar pro vás tou správnou volbou.

 
----- žádné komentáře k produktu nejsou k dispozici -----
Odkazy k produktu:
 
 
----- žádná videa k produktu nejsou k dispozici -----
Nůž Kizlyar Phoenix Combat U8
Nůž Kizlyar Phoenix Combat U8
Nůž Kizlyar Phoenix Combat U8
Nůž Kizlyar Phoenix Combat U8
Nůž Kizlyar Phoenix Combat U8
Nůž Kizlyar Phoenix Combat U8
Nůž Kizlyar Phoenix Combat U8
Nůž Kizlyar Phoenix Combat U8
Nůž Kizlyar Phoenix Combat U8
Nůž Kizlyar Phoenix Combat U8
 
 
Info o výrobci
Kizlyar
Kizlyar web
Další produkty
Nejprodávanější
1.Nůž Kizlyar Phoenix Combat U8
Co je nového?
Nůž Kizlyar Abchazskiy B
Nůž Kizlyar Abchazskiy B
4 290,-