oficiální prodejce nožů Kizlyar v ČR a na Slovensku

CZSKDE
Kategorie
 
Výrobci
Informace
O firmě Kizlyar
O firmě AiR Company
Typy čepelí
Typy výbrusu nožů
Typy záměrných křížů
Akce / Slevy
Nůž Kizlyar Striks
Nůž Kizlyar Striks
2 590,-
2 365,-
Více... 
Články
Anonymní přispěvatel
Moje SVT40
Tomáš Schneider
Výroba Kizlyar - videa
 

Nůž Kizlyar Korshun-3

Nůž Kizlyar Korshun-3
 
Nůž Kizlyar Korshun-3
Nůž Kizlyar Korshun-3
Nůž Kizlyar Korshun-3
Nůž Kizlyar Korshun-3
 
Výrobce:
Kizlyar 
Záruka:
24 měsíců
Dostupnost:
Skladem
Měrná jednotka:
ks 
Cena bez DPH:
3 050,- 
Cena s DPH:
3 690,- 
 
Množství:
 ks
Koupit
 
 
POZOR: U tohoto zboží je doprava po celé ČR i Slovensku ZDARMA!
 
 
Základní popis produktu:

Třetí verze nejpopulárnějšího vojenského nože Kizlyar. Tento nůž se ukázal být nejvíce populární pro ruské jednotky speciálního určení díky geometrii a víceúčelovosti a vynikajícím řezným vlastnostem. Svůj bojový křest si prodělal v tvrdých bojích v horách na jihu Ruska. Po vzoru SPECNAZ a OMON si jej pořizovali za své peníze i řadoví vojáci. Čepel je frézovaná z jednoho kusu 6 mm silné ruské 65X13 ocele.

Tato třetí verze Korshunu má oproti jedničce masívnější horní hranu čepele, jeho váha je díky tomu vyšší o celých 20g.

Celá čepel je kryta povrchovou úpravou snižující odražené světlo. U této třetí verze nože Korshun je použita úplně nová technologie černění, díky které by černění mělo být ještě odolnější než to doposud používané. Jeho zvláštností je také to, že při pohledu po světle vytváří želvovinový vzor.

Pro nože Korshun-3 byla v Ruské federaci vyjednána výjimka, aby nemusely mít registrační číslo, tím jsou tyto nože nedohledatelné ve státních úředních záznamech.

Nůž je dodáván s ručně šitým koženým pouzdrem, na přání lze dodat i s polymerovým pouzdrem potaženým kůží.

Parametry:
Celková délka:293 mm
Délka čepele:164 mm
Tloušťka čepele:5.5 mm
Materiál čepele:65X13 (tvrdost 58 HRC)
Váha nože:303 g
Rukojeť:Elastron G
Pouzdro:kožené

Nože Kizlyar jsou vyráběny společností, která nese název podle města Kizlyar, ve kterém sídlí. Město samotné leží v Dagestanské republice, která se geograficky rozprostírá mezi Kaspickým mořem a centrální částí Kavkazu. Dagestán je od nepaměti známý svým uměním zpracovávání kovu a dřeva, vyřezáváním do kostí a kamene, výrobou koberců, šperkařství a výrobou zbraní.

Společnost Kizlyar je vedoucí společností na trhu v oblasti řemeslně vyráběných nožů a chladných zbraní v Rusku. Jako jeden z mála světových výrobců nožů nepřenesl výrobu do Číny, ale nože jsou kompletně vyráběny v Ruské federaci. Všechny modely nožů, dýk a šavlí jsou vyráběny ručně s použitím tradic kavkazských střelců z minulých století. Nože Kizlyar mají velmi širokou oblast použití, a to od myslivců, rybářů, turistů, vojenského personálu, speciálních jednotek až po sběratele a domácnosti. Na výrobu nožů se používají nejmodernější technologie a tradiční ruční práce, které umožňují společnosti Kizlyar nabízet spotřebitelům nejlepší produkt, který vyhovuje poměrem kvalita / cena. Dnešní sortiment nožů společnosti Kyzliar je tak velký, že může poskytnout vhodný nůž všem spotřebitelům s různými požadavky.

Nože jsou vyráběny z ruské nerezové, uhlíkové a v neposlední řadě vysoce kvalitní Damaškové oceli vlastní produkce. V základním provedení se používá ocel 65X13. Po zakalení na tvrdost 57-59 HRC umožňuje tato ocel udržet dlouhou dobu vynikající řezné vlastnosti. Čepele nožů jsou odlišné díky návratu k tradicím, které zahrnují zdobení různými dekorativními motivy, kterými mohou být scény z lovu, obrázky divokých zvířat a ptáků, nebo tradičně stylizovaný rostlinný motiv. V poslední době výrobce používá kromě ručního způsobu leptání i nejmodernější lasery pro gravírování motivů na čepele. Dále může být každý výrobek zdobený stříbrem, alpakou nebo černěný. Pro každý nůž nebo šavli se jednotlivě vyrábí pouzdro, které může být také zdobené tradičními motivy.

Nože jsou vyráběny z přírodních materiálů, jejichž vzhled se může kus od kusu lišit. Také leptání či gravírování čepele je co kus to originál.

Firma Kizlyar je výrobce nožů prvotřídní kvality, prověřené mnoha léty užívání jejich produktů po celém světě, ať už lovci, trappery, speciálními jednotkami, nebo třeba samotným prezidentem Ruské federace. Pokud sháníte nůž, který nezničíte a který budou používat i vaši potomci, nebo pokud sháníte dárek pro myslivce či rybáře a chcete mu udělat opravdu radost nějakým vyjímečným dárkem, který bude zároveň i užitečný, pak jsou nože Kizlyar pro vás tou správnou volbou.

 
 
kORMI 11.05.2019 21:00:43 
Dobry den chcem sa opytat,mozete prosim zmerat vnutornu cast rucky?dakujem
 
 
Karel Bukovský PRODUCT MANAGER 11.05.2019 21:30:16 
Dobrý den, není problém, jen teď nevím co přesně chcete změřit - můžete to prosím nějak upřesnit? Díky. kb
 
 
kORMI 11.05.2019 22:30:00 
Myslim od konca zastity po koniec rukovete
 
 
Karel Bukovský PRODUCT MANAGER 11.05.2019 23:38:04 
Aha, Vám jde asi o to, kolik je tam prostoru pro ruku. Vnitřní vybrání rukojeti pro prsty je přesně 100 mm. Celá rukojeť (to co není kovové) má cca 123 mm, plus na konci nože ještě 3mm přečnívá ocelový konec fulltangu. Snad to takto stačí. kb
 
 
kORMI 12.05.2019 16:10:33 
Ano ano staci :D takze je jasne ktory si dam ako darcek k narodkam :D
 
Odkazy k produktu:
 
 
----- žádná videa k produktu nejsou k dispozici -----
Nůž Kizlyar Korshun-3
Nůž Kizlyar Korshun-3
Nůž Kizlyar Korshun-3
Nůž Kizlyar Korshun-3
Nůž Kizlyar Korshun-3
 
 
Info o výrobci
Kizlyar
Kizlyar web
Další produkty
Nejprodávanější
1.Nůž Kizlyar Korshun
2.Nůž Kizlyar Stalker Combat
3.Nůž Kizlyar Voron-3
4.Nůž Kizlyar Korshun-3
5.Nůž Kizlyar KO-1 leather
6.Nůž Kizlyar Militari
7.Nůž Kizlyar KO-1 wood black
8.Nůž Kizlyar NR-18
9.Nůž Kizlyar KO-2 wood black
10.Nůž Kizlyar Rubezh
Co je nového?
Nůž Zlatoust AiR Shtrafbat leather
Nůž Zlatoust AiR Shtrafbat leather
3 790,-